Někdy je třeba urychleně sehnat pořádný balík peněz, ať už je to dovolená, dárek, finanční problémy, stavba domu nebo třeba i narozeniny. Pokud patříte mezi ně, určitě se podívejte, že i něco takového může být dobrým krokem, ovšem pokud byste si rádi s penězi trochu pohráli, tak jste správně.
Budujeme pasivní příjem
Není nic jednoduššího než si začít budovat pasivní příjem. Co to vlastně je, takový pasivní příjem? Jedná se o příjem, který není ani ze zaměstnání ani z nějaké jiné tvůrčí činnosti. Dejme tomu, že důchod je takový pasivní příjem. Dostanete každý měsíc určitou částku peněz, aniž byste něco ten měsíc fakticky dělali. A takový příjem si ostatně můžete budovat i dříve, nemusíte jenom čekat, až budete mít důchodový věk. Pasivní příjem je magické slovo, které dnes nikdo moc nezná. Souvisí to hlavně s finanční gramotností českého obyvatelstva. Nikdo si nedokáže dostatečně efektivně propočítat, jak co a kdy.
Vezměme si například P2P půjčky. Jedinečná příležitost, jak si může každý z nás namastit kapsu na úrocích. Samozřejmě, dejme tomu že každé půjčce dáte nějaké dvě stovky a tedy úroky, byť budou dosahovat i dvou čísel, se pohybují někde okolo 2 korun. Ano, je to dost málo. Ty dvě koruny následně musíte vydělit ještě 12, protože úrok je ú-rok, co rok. To znamená, abyste dostali skutečný měsíční čistý příjem, je třeba se podívat na jednoměsíční zisk. A to je nula nula nic.
Nyní si ale vezměte, pokud takových investic máte třeba tisíc. Potom už to může být třeba dvě stě korun. A pokud takových investic máte deset tisíc, tak už je to úplně o něčem jiném. Samozřejmě, to je všechno modelový příklad, ale jen si vezměte, že byste každý měsíc, navíc k důchodu nebo platu, zinkasovali ještě několik tisíc z vašich vlastních peněz. Ideál. To si potom klidně můžete dovolit mít nějakou tu zhýralost nebo naopak, můžete se prostě jenom některý den natáhnout a zůstat takhle třeba pět let.